Naše služby


1) Komplexní služby pro vlastníky lesů

Těžba dřeva harvestorovou technologií

Nabízíme těžbu dřeva harvestorem Rottne H20B. Těžba dřeva probíhá vysoce moderním způsobem s velkou produktivitou práce a kvalitní sortimentací dřeva. 

Přibližování dřeva vyvážecím traktorem

K dispozici má v současné době naše firma vyvážecí soupravu značky Rottne F15C. Vyvážení vytěženého dřeva probíhá takzvanou sortimentní metodou. 

Doprava dřeva

Disponujeme 6 odvozními soupravami značky Scania + 4x návěs, 1x vlek, 1x přívěs.

Scania G490, 6x6, s hydraulickou rukou a návěsem DOLL - univerzální pro přepravu všech sortimentů.

Scania P450. 6x6, s hydraulickou rukou a přívěsem DOLL - slouží pro přepravu dřeva v celých délkách.

Scania R500, 6x6, s hydraulickou rukou a návěsem DOLL s 10 páry klanic - pro přepravu sortimentů různých délek a palivového dřeva.

Scania R500, 6x4, s hydraulickou rukou a vlekem DOLL - především pro přepravu palivového dřeva a výřezů.

Scania R450 a R500, 4x2, bez hydraulické ruky a návěsem SVAN- takzvaný ,,bezrukáč" pro přepravu na delší vzdálenost.

Zpracování dřeva a pěstební činnost

Probíhá na dvouch úsecích. Výkupem surových kmenů, po-těžebních zbytku, ,,špiců" na manipulačním skladu v Sušici a nebo rovnou v lese za pomoci harvestoru a těžaře. Provedeme, zajistíme a doporučíme způsob výsadby, druh lesní dřeviny, ochranu kultur mechanickou (ožínání, prostřihávka, prořezávka) či chemickou (postřiky, nátěry proti okusu) a veškerou práci spojenou s celkovou obnovou lesa

2) Obchodní činnost a to výkupem dřeva všech sortimentů a kvalit, jejich zpracováním a následný prodej na tuzemské i exportní trhy

Přeprava a prodej palivového dřeva

Také se zabýváme prodejem a dopravu palivového dřeva po celý rok.

Dřevo neštípané nabízíme v 2 m polenech jak jehličnaté tak i listnaté, dle množství rozvážíme odvozní soupravu (Scania 6x6, 6x4) s hydraulickou rukou, kapacita 60 PRM nebo kontejnerovou dopravou, kapacita 11,5 PRM.

Nově Vám můžeme nabídnout 1 m smrková polena skládaná v kleci. Z malé nebo velké klece (kapacita 2 PRM a 4 PRM) lze dřevo přeskládat nebo naložit celou klec na Vaše přípojné vozidlo s vratnou zálohou 500 Kč. Kapacita naší sklápěcí káry je 4 PRM a kontejneru 11 PRM.

Štípané dřevo (štěpiny) vyrábíme za pomoci štípacího stroje Hakki Pilke 43Pro v ruzných délkách od 25 cm do 60 cm dle požadavků zákazníka, dopravu zajistíme kontejnerem (externí dopravce), kapacita 11,5 PRMS nebo SUV se sklápěcím přívěsem, kapacita 5 PRMS.

Nákup a prodej dřeva

Vykupujeme veškeré sortimenty jehličnatého a listnatého dřeva.

Zajistíme nebo doporučíme Vám těžbu a sortimentaci dřeva s následným odkupem a odvozem dřeva z lesa.

Vyhotovíme kupní smlouvu ke spokojenosti na obouch stranách a peníze dle předešlé dohody zašleme na bankovní účet ve splatnosti nebo hotově vyplatíme.

Výkup lesů

Vykupujeme lesy a lesní pozemky.

Platba probíhá v hotovosti při podpisu kupní smlouvy.

Poradenská činnost

Doporučíme a zajistíme Vám nejvhodnější způsob hospodaření ve Vašich lesích.